Historia Pieniądza Polskiego... aukcjami zapisana

Historia Pieniądza Polskiego... aukcjami zapisana

Data sprzedaży: 2013-01-12
Cena wywoławcza: -
Cena sprzedaży: 110.00 zł
Miejsce sprzedaży: allegro.pl
Kategoria: Kolekcje Numizmatyka Literatura Książki
Nr aukcji: 2908325684
Czas trwania licytacji: 14 dni
Ilość osób licytujących: 1


wysyłka konto paragon lub faktura regulamin o nas informations for international users

Katalog najnowszej, jubileuszowej aukcji WCN nr 50, która odbędzie się w Warszawie 24 lutego 2012. Nie jest to jednak tylko typowy katalog aukcyjny. Jest to przede wszystkim piękna książka, dająca pełny przegląd historii polskiego pieniądza, opracowana przez profesora Borysa Paszkiewicza i bogato ilustrowana numizmatami z przeszłej i bieżącej oferty WCN. Przeglądając katalog co kilka stron natrafiamy na pozycje zilustrowane i opisane na szarym tle, co jest wyróżnikiem numizmatów, przeznaczonych do licytacji na bieżącej aukcji.

Za dobór materiału aukcyjnego wyrazy najwyższego uznania należą się organizatorom. Na licytację przeznaczono 87 pozycji, a każda z nich wybrana ze smakiem, idealnie pasuje do koncepcji zilustrowania historii pieniądza polskiego, a jednocześnie jest wyjątkowa w swej klasie i pożądana kolekcjonersko. Nie oznacza to bynajmniej zgromadzenia tylko najdroższego materiału. Na aukcji będą zarówno drogie wielokrotności dukatów i rzadkie talary, jak również drobne szelągi. Zgromadzono monety, banknoty, medale, a nawet jedną matrycę od nieznanej emisji banknotu Powstania Styczniowego Są wystawione pozycje z ceną szacunkową zarówno 300.000 zł jak i 400 zł, ale niezależnie od cen wszystkie są wyjątkowe.

Za opracowanie katalogu wyrazy uznania należą się profesorowi Borysowi Paszkiewiczowi. Katalog opracowany w konwencji "Tysiąc lat monety polskiej", czy niedawno wydanej "Historii pieniądza...". Niestety, ale nie zdążyłem go jeszcze przeczytać, a jedynie przewertowałem i podekscytowany pierwszym wrażeniem niezwłocznie wystawiam na aukcję (opis rozszerzymy i uzupełnimy niebawem). Odbierając katalog rozmawiałem natomiast z osobą, która zdążyła go już przeczytać i zdecydowanie rekomendowała jako majstersztyk !

Podsumowując, WCN w duecie z prof. Paszkiewiczem stworzyli wyjątkowe wydarzenie i wyjątkową rzecz, która niewątpliwie ucieszy każdego kolekcjonera. Po aukcji u niewielu kolekcjonerów pozostaną w zbiorach wyjątkowe numizmaty... u wielu wartościowa książka w biblioteczce.
POLECAM

  • format ~ A4
  • stron 234
  • oprawa twarda
  • wydanie w kolorze na dobrym papierze
  • pozycja nowa

PRZYKŁADOWE STRONY

waga: 1.57 kg

COOKIES

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak